J. K. Rowling: Nová kniha a loučení s Harry Potterem

5. prosince 2008 v 15:27 | Bonnie |  Budoucnost Harryho Pottera
Click Here
Řada britských knihkupectví měla kvůli vydání knihy otevřeno přes půlnoc či otevřela brzy ráno, aby si děti mohly koupit knížku ještě před cestou do školy.

Rowling bude také ve čtvrtek odpoledne číst z nové knihy ve skotské národní knihovně v Edinburghu dvěma stovkám dětí, které si také odnesou jeden výtisk bajek.

Výtěžek z knihy, která se zřejmě stane mezinárodním bestsellerem, půjde organizaci The Children's High Level Group (CHLG), která pomáhá dětem v ústavní péči v České republice a v dalších postkomunistických zemích.

více v článku


Opouští Harryho Pottera
Rowling se Bajkami barda Beedleho loučí se světem Harryho Pottera, o kterém psala 17 let. Z pěti bajek jsou čtyři nové, jeden - Příběh tří bratrů - čtenáři už znají ze sedmého, posledního dílu čarodějnické ságy Harry Potter a relikvie smrti. V příbězích jsou také záchytné body, které pomohly Potterovi ve snaze zničit lorda Voldemorta.

Knihu bajek odkázal profesor Brumbál ve své závěti Harryho spolužačce Hermioně, která bajky přeložila ze starověkých run. V knížce jsou i Brumbálovy komentáře nalezené v jeho papírech po jeho smrti, stejně jako ilustrace od Rowling. Komentáře tvoří skoro polovinu knížky.

  • Obchody praskaly ve švech
J. K. Rowling: Bajky barda Beedleho - bude z knihy bestseller?

Velká britská knihkupectví organizovala tradiční zahájení prodej o půlnoci. Některé obchody pak otevíraly již v šest ráno. Celkem se útlá knížka o 130 stranách začala prodávat ve 20 zemích, včetně ČR,USA, Číny a Japonska.
Britské televize přinášely dnes záběry nadšených fanoušků, kteří si odnášeli první výtisky po půlnoci s tím, že si knihu ihned přečtou. První kritiky jsou však zatím zdrženlivější.

"Tato krátká sbírka by nebyla nijak pozoruhodná, pokud by za ní nebylo tolik jiné práce. Jsou v ní i vycpávky, aby byla dost dlouhá a potterovské fanatiky sotva uspokojí déle než půl hodiny. Ale i tak jsou tam hezká místa a celý zisk jde na charitu, což odpovídá šlechetnosti příběhů samotných," napsal The Daily Telegraph.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama