Burtonova Alenka bude hraná i animovaná

26. prosince 2008 v 11:06 | Bonnie a Elisabet |  Mixík - úplně všechno
Tim Burton pracuje na adaptaci Carrollovy Alenky v říši divů. Snímek, který je již napjatě očekáván, bude jako první na světě kombinovat hrané scény s počítačovou a také klasickou stoptrikovou animací.
Původně se předpokládalo, že se bude jednat jen o spojení živých herců a počítačové animace. V nedávném rozhovoru prozradil však jeden z herců, Alan Rickman, že do konečného výsledku promluví i animace klasická. Rickman, který ztvární ve filmu Houseňáka, bude mít nakonec podobu kompletně počítačem vytvořené housenky jen s naroubovaným svým vlastním obličejem.

Stejný zdroj dále prozradil, že Srdcovou královnu ztvární Helena Bonham-Carter. Ve filmu se objeví s maskou a v kostýmu, její hlava však bude ještě počítačově zvětšena na trojnásobek. Již dříve také unikla informace, že role Bláznivého Kloboučníka by se měl ujmout Burtonův velký oblíbenec Johnny Depp. Alenku si zahraje osmnáctiletá Mia Wasikovska a ve filmu se objeví i Christopher Lee, kterého znáte například jako Sarumana z trilogie Pán prstenů.

Film se již natáčí od letošního podzimu a do kin by měl dorazit v roce 2010.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama