Jakou část z Pottera má J.K.Rowlingová nejradši?

18. listopadu 2008 v 22:55 | Bonnie |  Všechny zajímavosti
Určitě má každý z vás svoji oblíbenou část z příběhů o Harry Potterovi. Jak je to však se samotnou autorkou J.K.Rowlingovou?
Jakou pasáž svých knih má nejradši ona a proč vlastně? Tuhle otázku zodpověděla ve svém příspěvku do narozeninové knihy britského prince Charlesa:

"Když se Harry vydal na svou poslední, dlouhou cestu do srdce Zapovězeného lesa, rozhodl se přijmout břemeno, které nese už od svého dětství, bez ohledu na to, že o své postavení a jizvu, kterou byl označen, vůbec nestál".

"Jak se Harrymu snažil objasnit profesor Brumbál, měl možnost rozhodnout se a případně odmítnout připravenou cestu. I přes tlak názorů a očekávání, které označily Harryho jako "vyvoleného", nakonec se sán rozhodl jít do lesa, aby se setkal s Voldemortem. Byl připraven přijmout svůj osud, před kterým celých šestnáct let unikal".

... ... ...
"Tato část z knihy Harry Potter a Relikvie smrti je mojí nejoblíbenější částí, dokonce by mohla být nejoblíbenější i z celé série. Právě v ní Harry demonstruje svoji skutečně hrdinskou povahu. zde překonává strach, aby mohl zachránit před násilím lidí, které má rád, ale vlastně i celou společnost".

Příspěvek v narozeninové knize doprovází následující obrázek s názvem:

"Harry v Zapovězeném lese"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama