J.K.Rowling - Proč Harry Potter přežil???

14. října 2008 v 20:49 | Bonnie |  Harry Potter
Webmasterka americké fan-stránky o HP (TLC), Melissa Anelli, připravuje knihu "Harry, A History", ve které plánuje zahrnutí především své osobní a všeobecné vzpomínky na sedmidílnou sérii o Harrym Potterovi. Spisovatelka J. K. Rowlingová se vydání této knihy zjevně nebrání, údajně totiž nejde o žádnou encyklopedii. Dokonce autorce knihy vysvětlila, proč se nakonec v Relikvii Smrti rozhodla Harryho nechat naživu.

JKR: V mnoho ohledech by to bylo působivější nakonec Harryho zabít. Pro jistotu, věděla jsem to celou dobu. Přes knihy jsem však vyjádřila, že největší sílou na tomto světě je láska. Mým modelem pro Harryho byli skuteční bojový veteráni, kteří byli svědky hrůz a kteří se chtěli dostat domů, zařadit se do běžného života v těžkých časech. Cítila jsem, že bych zradila sama sebe, kdybych jsem nakonec udělala něco jiného, jako to, co říkám v mém poselství...

Myslím, že by bylo ode mne zbabělé, kdybych ho nechala zabít. A taktéž, i on se chtěl vrátit, byl poznamenán minulostí, se kterou se chtěl vypořádat. Některé lidi jsem tím naštvala, ale za ten čas jsem si už na to zvykla.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama