Albus P.W.B. Brumbál

3. září 2008 v 17:24 | Elisabet |  Harry Potter

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál

Je považován za nejmocnějšího kouzelníka 20. století. Narodil se roku 1840, v roce 1851 začal studovat Školu čar a kouzel v Bradavicích. Již ve škole vynikal neobyčejnými magickými schopnostmi. Později v Bradavicích začal vyučovat Přeměňování, a po odchodu Armanda Dippeta se stává ředitelem.
Proslavil se hlavně porážkou černokněžníka Grindenwalda (jeho bývalého přítele. Souboj byl kvůli Bezové hůlce-hůlce Smrti) v roce 1945, objevem 12 způsobů využití dračí krve, a alchymistickými pracemi, na kterých spolupracoval se svým přítelem Nicolasem Flamelem. Byl mu udělen Merlinův řád první třídy, byl Nejvyšším divotvorcem Starostolce a Nejhlavnějším hlavounem mezinárodního sdružení kouzelníků. Po pádu lorda Voldemorta a vraždě Jamese a Lily Potterových vzal jejich syna Harryho, svěřil ho do péče rodině Lilyiny sestry Petunie, a vztyčil nad ním nejmocnější ochranná kouzla jaká jen mohl, protože tušil, že mu ještě bude hrozit nebezpečí.
O tom se ujistil, když Harry nastoupil první ročník v Bradavicích a zabránil zbytku duše lorda Voldemorta, ukryté v profesoru Obrany proti černé magii Quirellovi, aby získal Kámen mudrců a vytvořil jeho mocí své nové tělo. Kámen byl zničen, ale Voldemort povstal tři roky potom, pomocí prastarého kouzla černé magie, z kosti otce, masa služebníka, a krve nepřítele, a získal zpět své tělo. Brumbál však stále nevěděl, jak mohl Voldemort přežít vlastní smrtící kletbu, kterou na něj zpět díky prastaré magické ochraně odrazil Harry Potter. Proto začal Brumbál pátrat po Voldemortově minulosti, aby odkryl jeho tajemství. Po získání vzpomínek několika osob mu začínalo docházet, o co Voldemort usiloval, a utvrdila ho v tom vzpomínka jeho přítele Horacia Křiklana, který Voldemortovi ještě v jeho školních letech řekl o viteálech (horcruxech), což jsou předměty nejtemnější magie, do kterých může čaroděj pomocí vraždy a zaklínadla ukrýt část své rozervané duše. Tehdy se Brumbál dovtípil, že Voldemort nebyl kletbou Avada kedavra zabit proto, že si vytvořil viteál, a později vyšlo najevo, že jich vytvořil dokonce 6, tedy že svou duši rozerval na sedm částí (sedm je nejmagičtější číslo). Brumbálovi došlo, že jeden viteál už byl zničen Harry Potterem, totiž Voldemortův deník, díky němuž byla otevřena Tajemná komnata.
Albusovi se podařilo díky vzpomínkám lidí najít i druhý viteál, prsten Rojvola Gaunta, Voldemortova děda, kterému ho Raddle ukradl. Při jeho objevení ale Brumbál zjistil, že je zaklet strašnou kletbou, a pro svou pomalou reakci jí byl zasažen. Severus Snape sice kletbu poté odstranil, ale Brumbálovi už zůstala navždy odumřelá ruka. Poté začal usilovně pátrat po zbývajících čtyřech viteálech, aby je zničil. Celé toto tajemství Voldemorta odkryl Harrymu, aby mu s pátráním pomohl. Poté Brumbál skutečně zjistil, že další viteál se pravděpodobně skrývá v jeskyni, kde kdysi Voldemort jako chlapec byl. Vydal se tam tedy s Harrym, a viteál skutečně našli uprostřed temného jezera, ale Brumbál musel kvůli jeho získání vypít neznámý lektvar, který ho oslabil na hranici sil. Harry ho ochránil před neživými a přemístil se s ním k Bradavicím, nad kterými však viděli Znamení zla, a tak se do hradu ihned vydali. Tam, na astronomické věži, byl Albus Brumbál odzbrojen Dracem Malfoyem a poté zabit kletbou Avada kedavra, vyslanou Severusem Snapem. Jako první ředitel Bradavic v historii byl pohřben na půdě školy, v bílé hrobce u jezera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama