Září 2008

Bonnie se chce věnovat módě

30. září 2008 v 19:49 | Bonnie |  Harry Potter

Herečka Bonnie Wright (Ginny) následuje Emmu Watson. V krátkém rozhovoru mluvila o tom, že je oddaný a horlivý milovník módy a že by se jí věnovala a použila ji i ve svých budoucích filmech. Je ji teprve sedmnáct a to znamená, že nejprve musí dokončit školu.
Pak se uvidí...


"Není hvězda, je herec"

30. září 2008 v 19:39 | Bonnie |  Harry Potter

"Není Harry Potter, je Daniel Radcliffe. Není hvězda, je herec."

Takto se režisérka divadelní hry Equus Thea Sharrock vyjádřila o Danielovi Radcliffovi v novém videu, na které se můžete podívat tady.
Ve videu jsou názory různých osobností a samozřejmě nechybí ani Daniel v modrém obleku,. Pak tu máme druhé video, které je z televizního studia. Moderátorka Roma Torre v něm mluví o hře Equus a taky můžeme vidět ukázky z hry. Vzniklo pro televizi NY1 a
najdete ho zde.Harry/Ginny-Love story

30. září 2008 v 16:33 | Bonnie |  Harry PotterNedherný videjko s Harrym a Ginny

30. září 2008 v 16:10 | Bonnie |  Harry Potter
NA KONCI TOHOHLE VIDEA GINNY UMŘE!JE TO SICE JEN TROŠKU PŘEDĚLANÝ VIDEO S FILMU,ALE JA SEM U TOHO BREČELA.

video můžete vidět v pokračování článku


HP 3 v žebříčku 500 nejlepších filmů

30. září 2008 v 9:24 | Bonnie |  Harry Potter
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu se objevil v žebříčku 500 nejlepších filmů všech dob, který vytvořil magazín Empire. Z toho se však radovat vůbec nemusíte, protože se náš oblíbený film umístil až na 471. místě.
Dobrou zprávou je jen to, že se na 15 místě umístil film Temný Rytíř, ve kterém hraje Gary Oldman.
Na celý seznam se můžete podívat zde.

BLESK.cz - Emma končí z herectvím

29. září 2008 v 18:11 | Bonnie |  Harry Potter

18letá herečka prohlásila, že poté co dokončila natáčení pokračování Harryho Pottera, se chce plně koncentrovat především na získání akademického titulu.


Profesorka Prýtová v sedmém díle!

29. září 2008 v 8:43 | Bonnie |  Harry Potter
Herečka Miriam Margolyes, která si v Tajemné komnatě zahrála profesorku Prýtovou na hodinách Bylinkářtsví potvrdila, že si zahraje v Relikvicích smrti. Zatím není známo v jaké části, ale zřejmě až v té druhé díky bitvě o Bradavice. Miriam tuto novinku potvrdila při propagaci na svém novém filmu How to Lose Friends and Alienate People.


Chyby HP 4

13. září 2008 v 18:05 | Elisabet |  Harry Potter
1. Brumbál otevře truhlu, kde leží pravý Moody, tak má obě dvě nohy. Ale měl mít jenom jednu, protože druhá má být dřevěná.
2. Jak se Harry a drak vrácí od věže, je pod nimi nádvoří, na něm jsou lidé. Jak je to možné, když jsou všichni na stadionu?
3. Když se Harryho kouzlo zachytí s Voldemortovým, tak Harry drží svoji hůlku jednou rukou a po chvíli ji chytne i druhou. V dalším záběru ji drží zase jen jednou a pak ji opět chytá druhou. Jde o stejnou scénu, ale pokaždé branou z jiné strany.
4. Ve druhém úkolu, když už se Fleur vzdala, tak je detail na ni a její dvě přítelkyně. Ona má na sobě župan a ručník, ale proč ho mají na sobě i její dvě kamarádky, když nesoutěžili?
5. Když má Harry první hodinu s pošukem, nejdřív je vidět, že je v první a pak asi ve třetí lavici. Že by se tak rychle stěhoval?
6.Ve scéně, kdy z poháru vylétne papírek s Harryho jménem, jdou vidět na onom papírku linky. Ony se vyrábějí linkované pergameny?
7. Když je hodina lektvarů(nebo co to mělo být), tak Fred nebo George pošlou Ronovi dopis, že by si už měl někoho najít na ples. Když jedno z dvojčat Ronovi hází ten papír, tak je to napsaný úplně nahoře, ale když to Ron čte, tak je to uprostřed.
8. Po druhém úkolu - v jednom záběru má Hermiona na sobě župan, pak ručník, v dalším zase župan - opakuje se


Chyby v HP 5

13. září 2008 v 18:01 | Elisabet |  Harry Potter
1. Harry Potter ve velkém množství záběrů nemá jizvu!
2. V celém filmu má Daniel Radcliffe modré oči. Harry Potter má ale oči zelené. A navíc je to takhle i v některých jiných scénách z minulých dílů
3. Na některých záběrech Harry má v obroučcích sklíčka a v některých ne. To sice už neměl i v dřívějších dílech, ale vypadá to, že v tomto díle nemá sklíčka snad vůbec

Teddy Lupin

13. září 2008 v 17:55 | Pure_Shadowhunter |  Harry Potter
Ted Remus Lupin je syn Remuse Lupina a Nymphadory Tonksové, jeho kmotr je Harry Potter. Teddy se narodil v dubnu roku 1997. Rodiče ho pojmenovali po otci Tonksové, Tedovi, a druhé jméno má po svém otci Removi. Teddy je metamorfomág jako jeho máma, ale z vlkodlaka po otci nic nemá. Na své úplně první fotečce má tyrkysové vlásky :o).

V epilogu viděl nejstarší syn Harryho James jak se Teddy ve vlaku muchluje s Victorii Weasley. J.K nám prozradila, že Viky je dcera Fleur Delacoure a Billa Weasleye. Po devatenácti letech je na nádraží jen pro to, aby se rozloučil s Viky než odjede do školy.
Ted bydlí se svou babičkou Andromedou Tonksovou, ale čtyřikrát do týdne chodí na večeři k Harrymu.(A Harry na to trefně poznamenal-to už se knám rovnou může přestěhovat.

Konečně konkrétní datum

13. září 2008 v 12:10 | Bonnie |  Harry Potter
Společnost Warner Bros. poskytla stránce SnitchSeeker.com data uvedení Harryho Pottera a Prince dvojí krve do světových kin; Česká republika i Slovensko se Harryho dočkají 27. listopadu 2008.

Kolik si vydělali za poslední rok?

13. září 2008 v 11:39 | Bonnie |  Harry Potter

Kolik si vydělali naše tři zlatíčka z HP za rok 2008?

Emma: 5,5 milionů dolarů

Daniel: 25 milionů dolarů (to má za tu nahotu...)

Rupert: 5 milionů dolarů

J.K. Rowling píše povídku k Harrymu

13. září 2008 v 11:31 | Bonnie |  Harry Potter
J. K. Rowlingová se pustila do psaní krátké povídky (asi o 800 slovech) k sérii o Harry Potterovi, která bude vydražena v souvislosti s English PEN (nadace, jež podporuje četbu a psaní) a s Dyslectia Action (která pomáhá těm, kteří kvůli dyslexii mají problém se čtením).

Relikvie Smrti

13. září 2008 v 10:10 | Bonnie |  Harry Potter

Nepřemožitelná hůlka, Hůlka osudu nebo také Bezová hůlka.
Hůlka stvořena z keře černého bezu samotnou Smrtí. Má moc, jakou žádná jiná hůlka nemá. Dějinami se táhne krvavá stopa hůlky. Žádnému jejímu majiteli nepřinesla šťastný osud. Víme, že hůlku Osudu měl výrobce hůlek Gregorovič i černokněžník Grindewald, kterého přemohl Brumbál. Od té doby patřila hůlka Brumbálovi, dokud ho na astronomické věži neodzbrojil Draco Malfoy. Majitelem Bezové hůlky se totiž stává ten, který svého protivníka násilím připraví o hůlku. Draca Malfoye později v domě Malfoyových odzbrojil Harry Potter a díky této skutečnosti také přemohl v závěrečném souboji Voldemorta. Harry si pomocí Bezové hůlky opravil svoji zlomenou hůlku z cesmínového dřeva. Pokud víme, Harry se rozhodl ponechat si "Bezovou hůlku" až do své přirozené smrti. Tím pádem by byla moc hůlky zlomena.

Kámen vzkříšení
Kámen, který má schopnost přivolat zemřelé zpět na tento svět. Vznikl ze říčního kamene, sebraného samotnou Smrtí. Aby kámen fungoval, stačí s ním třikrát otočit v dlani. Přivolaní však zůstávají smutní a chladní, jako by je od ostatních dělil neviditelný závoj. Pokud víme, kámen byl po dlouhá léta vsazen do prstene rodu Gauntů a později z něj Voldemort vytvořil jeden ze svých viteálů. Když jej Brumbál zničil, uložil jej do Zlatonky a odkázal Harrymu. Harry si pomocí tohoto Kamene přivolá v Zapovězeném lese Jamese, Siriuse, Lupina a Lily, aby byli s ním, při jeho smrti. Přišel totiž na to, že aby byl Voldemort přemožen, musí Harry, jako jeden z jeho neplánovaných viteálů zemřít. Kámen leží nyní někde v Zapovězeném lese, bůhví kde...

Neviditelný plášť
Plášť, který z toho, kdo si jej navlékne, učiní skutečně a doslova neviditelného a vydrží věčně. Zaručuje mu okamžitý a neodhalitelný úkryt, ať jsou použita jakákoli protikouzla. Plášť samotné Smrti, která jej darovala Ignotusovi Peverellovi. Od té doby se dědí z generace na generaci, otcové jej předávají svým synům. Ignotus je také předkem Jamese Pottera, který svůj plášť odkázal Harrymu. Harry jej používá od prvních Vánoc strávených v Bradavicích.
(Takovou zajímavostí je, že Harry a Voldemort jsou vzdálení příbuzní, protože stejně jako je Ignotus prapředkem Harryho, Voldemort je posledním žijícím potomkem rodu Gauntů a ti jsou potomci nejstaršího bratra Peverella.)

Znamení Relikvií smrti, čárka uprostřed značí Bezovou hůlku, kroužek je Kamenem vzkříšení a trojúhelník značí Neviditelný plášť.
Toto znamení je vytesáno na náhrobku Ignotuse Peverella, pohřebeného v Godrikově dole a je také vyrit do Kamene vzkříšení, který byl zasazen do prstene Gauntů.

Film Toma Feltona na Lund Film Festival

12. září 2008 v 17:32 | Bonnie |  Harry Potter
Tom Felton má několik nejnovějších projektů, z nichž jeden je thriller
The Disappeared. Tento film bude na filmovém festivalu v Lundu ve Švédsku v neděli 21. září.
Neexistuje žádné potvrzení o tom, zda Tom bude na festivalu, také není žádná zpráva o datu uveřejnění filmu.