Srpen 2008

Bonnie o Ginny v šestce

31. srpna 2008 v 11:45 | Bonnie |  Bonnie Wright
Bonnie promluvila o tom, jak se Ginny rozvíjí v šesté knize.

"To, co se stane v šestce ve vztahu s Harrym - to dokazuje, že už to není malá sestra - dokazuje to, že se stává sama sebou. Když jsem to četla, vůbec jsem to nepředpokládala - bylo to milé."

Životopis Bonnie

31. srpna 2008 v 11:34 | Bonnie |  Bonnie Wright
× Jméno: Bonnie Wright
× Datum narození: 17. února 1991
× Věk: 17
× Barva očí: modrá
× Barva vlasů: zrzavá
× Výška: cca 152 cm
× Záliby: surfování, fotbal, cestování, zpívání, tanec (balet, moderní a africké tance)
× Oblíbená postava z HP: Hagrid
× Oblíbená hudba: hip-hop, Destiny's Child
× Oblíbená herečka: Nicole Kidman
× Oblíbené předměty ve škole: kreslení, vědy, keramika
× Sourozenci: bratr Lewis
Filmy:
× Stranded ... Sarah Robinson
× Harry Potter a kámen mudrců ... Ginny Weasley
× Harry Potter a tajemná komnata ... Ginny Weasley
× Harry Potter a vězeň z Azkabanu ... Ginny Weasley
×Harry Potter a Ohnivý pohár... Ginny Weasley
×Harry Potter a Fénixův řád... Ginny Weasley

Johnny jako Grindewald?

31. srpna 2008 v 11:17 | Bonnie |  Novinky k HP7
Šestý film se ještě nedostal na plátna kin a už se objevují spekulace o obsazení rolí do sedmého a zároveň posledního pokračování Harryho Pottera.

Podle jednoho článku, by měl postavu Gellerta Grindelwalda ztvárnit američan Johnny Depp, kterého všichni známe jako nemilosrdného holiče z Fleet Street, Sweenyho Todda (kde si zahrál s několika herci z HP) a naopak vždy živého, bláznivého kapitána Jacka Sparrowa, či mlsného Willyho Wonka.
Kdyby Depp opravdu zahrál roli Grindelwalda, byl by prvním-nebritským hercem, kterého do filmů Harryho Pottera obsadili a zároveň by si už počtvrté zahrál po boku Heleny Bonham Carterové.
Pozn. Koukala jsem na několik fotek Johnnyho a řekla bych, že bych si ho jako Grindewalda dovedla představit, jen ty zlaté vlasy a bylo by.

Geraldine Somerville se vrátí do Relikvií smrti

31. srpna 2008 v 11:13 | Bonnie |  Novinky k HP7
V novém rozhovoru s Manchester Evening News Geraldine Somerville, Lily Potter v HP filmech, řekla, že má v úmyslu vrátit se do filmu Harry Potter a Relikvie smrti.
To samozřejmě zahrnuje dokončení zvývajícího HP filmu. "Pouze přijdu, řeknu "Já jsem Lilly Potter" a tiše odejdu."
Říká také, že neumožňuje svému synovi, Casperovi, kterému je 6 let, sledovat filmy, které jsou "trochu strašidelné". Vzhledem k tomu, že má tři děti, si vybírá pouze projekty, které chce opravdu dělat.
Poznají ji HP fanoušci na ulici? "Občas trochu, myslím." "Nejsem překvapena, když se to stane - jsem v tom!"

Harry Potter se v novém díle ukáže úplně nahý

31. srpna 2008 v 11:08 | Bonnie |  Novinky k HP7
Londýn - Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe se v dalším zpracování čarodějnické ságy objeví nahý. Obrýlený kouzelník se bez kalhot objeví v další části čarodějnické série s názvem Harry Potter and the Deathly Hallows. Sám herec své nové roli zpočátku vůbec nevěřil. "Myslel jsem si, že budu hrát rozhodně oblečený, ale evidentně ne," uvedl s úsměvem populární herec o své nové podobě, kterou mu přišila autorka knižní předlohy Harryho Pottera J. K. Rowlingová.
To, jak budou fanoušci reagovat, když ho uvidí nahého na filmovém plátně ho pak rozhodně netrápí. "Teď je přece úplně jiná doba než dřív," říká mladý kouzelník.
Devatenáctiletý Daniel také odhalil, že dosud nemá moc štěstí na ženy, a proto musí zdokonalit své flirtovací schopnosti.
Ještě před rokem nevěděl, jak se má s holkama vůbec bavit.
Teď však tvrdí: "Pokud jde o ženy, tak platí, dívej se na ně, dokud si tě všímají a doufej v co nejlepší výsledek," odhalil mladý herec svůj recept magazínu Weekly.
Ke svému tělu je pak čarodějnický učeň kritický.
"Na filmovém plátně vypadá každý skvěle, a proto chápu ztrátu iluzí, které může způsobit osobní setkání někde na veřejnosti," vzkazuje Daniel fanynkám. Stydět se za své tělo však rozhodně nemusí.
Pro Daniela Radcliffa to není poprvé, co ukázal své odhalené tělo. V divadelní hře Equus od Petera Shaffnera si zahrál kontroverzní roli mladého muže posedlého koňmi, který se na pódiu musel objevit nahý.
Daniel už svým vystoupením ve hře Equus dobyl londýnský West End a totéž chce provést i na newyorské Broadwayi, kde se představí letos v listopadu.
POZN.BONNIE- Jediná scéna, co jsi z HP7 pamatuji a kde by mohl být Daniel nahý, je scény z kapitoly King´s Cross, kde Harry skutečně nahý byl, než našel hábit a oblékl se. Potom hovořil s Brumbálem.

Rupert "Polibku s Emmou se bojím"

31. srpna 2008 v 11:01 | Bonnie |  Novinky k HP7
Zatímco většina chlapců by dala svoji ruku za polibek s Emmou Watson (Hermionou Grangerovou), její herecký kolega Rupert Grint je z polibku řádně vyděšený.
Rupert totiž po sedmi letech společného hraní v Harry Potterovi bere Emmu - Hermionu jako svoji vlastní sestru a zatím se nemůže smířit s tím, že ji má v závěrečném filmu s podtitulem Relikvie smrti líbat.
"Polibek bude trochu nepříjemný," řekl Rupert, "Emma je jako moje sestra, bude to opravdu, opravdu divné."

Steve Kloves dokončuje scénář k filmu HP 7

31. srpna 2008 v 10:51 | Bonnie |  Novinky k HP7
V posledních týdnech vyměnil scénárista Steve Kloves letní dovolenou za práci na scénáři k závěrečnému dvojdílnému filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Podle informací časopisu Entertainment Weekly, Steve už dokončil scenář první časti a poslal ho filmové spoločnosti. Momentálně dokončuje scénář k druhé části Relikvie Smrti.

Při spomínání časopis taky přiznal, že při psaní scénáře měl velké problémy s postavami, které se v předešlých filmech neobjevovali. Týká se to především Billa Weasleyho, kterého ze scénáře k Princi Dvojí Krve vystřihli.

Relikvie Smrti 1. se do kin dostane 19. listopadu 2010 a Relikvie Smrti II. na plátnech přivítáme v druhé polovině května 2011.

Rupertův životopis

31. srpna 2008 v 10:42 | Bonnie |  Rupert Grint
Datum narození:

24.08.1988

Místo narození:


Hertfordshire, Anglie

Znamení
:
Panna
Rupert Grint je herec, který se počtvrté ujímá role nejmladšího z bratrů Weasleyových a přítele Harry Pottera, Rona. Jakkoli byla role v Harry Potter a Kámen mudrců jeho vůbec první zkušeností s profesionálním herectvím, jeho přirozený talent mu zajistil mezinárodní uznání kritiků i řadových diváků a také nominaci britského Critic's Circle na cenu Best Newcomer.

Mimo prvního Harryho Pottera si zahrál po boku Simona Callowa a Stephena Fry roli šíleného profesora ve snímku Petera Hewitta Prďoši. a samozřejmě se objevil v Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Rupert je nejstarší z pěti dětí a tvrdí, že má s Ronem mnoho společného, zejména pak neukojitelnou chuť na sladkosti. Před tím, než získal roli Rona Weasleyho, hrál pouze ve školních produkcích a ochotnických spolcích.

Z jeho rolí jmenujme například gangstera Roostera ve hře Annie, roli v představení Peter Pan a postavu Rumplestiltskina v Grimm Tales. Od té doby, co se před několika lety poprvé představil publiku jako roztomilý a legrační Weasleyovic kluk, po všech stránkách vyrostl a nyní je z něj sedmnáctiletý mladý muž. Když jej nenajdeme na placu při natáčení, nejraději hraje golf. Ve škole má Rupert rád kreslení, během natáčení nakreslil například podobiznu herce Alana Rickmana, který hraje profesora Snapea.

Životopis

31. srpna 2008 v 10:12 | Bonnie |  Emma Watson
Datum narození:
15.04.1990

Místo narození:


Oxford, Anglie

Znamení:
Beran

Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie.Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý.

Emma Watsoni počtvrté ztvárňuje lehce knihomolskou, ale velmi vřelou Hermionu Grangerovou, která se ve čtvrtém dílu vrhá i do jiných dobrodružství, než jsou ta, která jsou vepsána v knihách. Její role Hermiony byla sice první příležitostí, kterou ji svět profesionálního herectví nabídl, avšak její přirozený talent byl zřejmý již od raných let.

Její vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou získala hned dvakrát. Samozřejmě za Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Za roli v Harry Potter a vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma se v současné době snaží skloubit hereckou kariéru se školními aktivitami.

Baví ji hokej, házená, tenis a atletika. Zajímá se o umění a chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení. Mezi její oblíbené aktivity také patří navštěvování přátel a rodiny, cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv.

Co má ráda!!!!!

Oblíbená barva:modrá,růžová a zelená
Oblíbená Bertíková fazolka:Citronová
Oblíbené pití:Light Cola
Oblíbené jídlo:rýže,italská kuchyně(těstoviny,pizza......)kuře a Čokoláda
Oblíbené zvíře:kočka
Oblíbené filmy:všechny kde hraje Julia Roberts(Pretty Woman,Nothing Hill........)
Oblíbené sporty:hokej,tenis,baseball,přetahování
Oblíbená hudba:Bryan Adams,Dido,Shakira,Suzanne Vega,Samantha Mumba
Oblíbená značka oblečení:Grap,DKNY,Roxy,Harvey Nichols,Boathouse,Jacob Jr....
Oblíbení herci:Julia Roberts,Goldie Hawn,Sandra Bullock a John Cleese

Co nemá ráda!!!!!

Neoblíbené jídlo:zelenina
Neoblíbená hudba:klasika a opera
Co jí moooooooooc vadí:když někdo vysloví jméno Hermiona ŠPATNĚ!!!!!!!(Tak si dávejte bacha)

O škole!!!!

Oblíbený předmět:dějepis,angličtina,gymnastika
Neoblíbený předmět:zeměpis,matematika a latina

O rodině!!!!!!!

Rodiče:Chris(44) a Jacqueline(43) (její rodiče jsou rozvedení)
Sourozenec:Alex (je o 3roky mladší než Emma)
Domácí mazlíčci:kočky,Bubbles a Domino
Přezdívka doma:bossy

O Harrym Potterovi!!!!

Oblíbená postava:Hagrid
Oblíbený díl HP:Harry Potter a Vězeň z Azkabanu(Harry Potter and Prisoner of Azkaban)
Oblíbená scéna v HP1:s trolem
Oblíbená scéna v HP2:všechny s Lockhartem
Oblíbené kouzlo:Petrificus Totalus
Oblíbená věta:"Jdu si lehnout než vás napadne další chytrý nápad jak se nechat zabít,nebo hůř...vyloučit"
Přezdívka na nátečení HP1:Em nebo Early
Přezdívka na nátačení HP2:One-take-Watson

Mini dotazník

31. srpna 2008 v 9:59 | Bonnie |  Daniel Radcliffe
Celé jméno- Daniel Jacob Radcliffe
Přezdívky- "Dan","Udělej to znovu Dane!"
Narozeniny- 23.července
Bydliště- Londýn, Velká Británie, Fulham
Znamení zvěrokruhu- lev
Vlasy- brunet
Oči-nebesky modré
Výška- 166-168cm
Mazlíčci- psi Binka a Nugget
Extra- miluje rock,jeho hrdina je Spiderman,obdivuje Garyho Oldmana, jeho šťastné čislo je 9,jeho oblíbeným předmětem je angličtina
Hobby- hraní na kytaru,chtěl by se naučit i na bubny,rád chodí do kina,sleduje (všude si nosí svůj přenosný Dvd přehrávač a je na filmech závislej) miluje Charlieho Andílky
Herec- Gary Oldman,Tom Hanks,Ben Stiller
Herečka- Kate Hudson,Kirsten Dunst,Cameron Diaz
Hudba- The Stroke,Sex Pistols,Red hot chili pepers,Coldplay,Blur
Serial- miluje The Simpsons-to mu vždycky spraví náladu

Hermionina hůlka

31. srpna 2008 v 9:46 | Bonnie |  Hermiona Granger
Délka: 12 a půl palce
Dřevo: Svatý Eben
Zakoupeno: V příčné ulici Hermionou Grangerovou


Daniel Radcliffe-životopis

31. srpna 2008 v 9:11 | Bonnie |  Daniel Radcliffe
Daniel Radcliffe, celým jménem Daniel Jacob Radcliffe se narodil 23. července 1989 ve Fulhamu na předměstí Londýna.
Leavesdenská studia se stala jedním z míst natáčení filmů podle knih Joanne Kathleen Rowling o Harrym Potterovi. Právě do role hlavní postavy byl obsazen Daniel Radcliffe. Nebyla to ovšem jeho první role.
O herectví jevil zájem už od pěti let, ačkoli jeho dosavadní zkušenost byla jen role opice ve školní hře, kdy na sobě měl plandavé uši, oranžový make-up a punčocháče. Vzpomíná, že musel vyjít na pódium a okolo něčeho asi 40 sekund tancovat.
Větší role se mu dostalo až v televizní adaptaci románu od Charlese Dickense David Copperfield z roku 1999. K této roli se dostal díky svému kamarádovi, který mu z legrace navrhl, aby se konkurzu na mladého Davida zúčastnil. Dan nepočítal, že by tu roli získal, ale přesto se tak stalo a jeho herecká kariéra se tak mohla rozjet. Už tehdy na sebe Dan totiž dokázal upozornit, producentka Davida Copperfielda poukázala na jeho přirozenost a určitou nevinnost, také se rozplývala nad jeho osobním kouzlem a prostotou.
Dan se pak v roce 2001 také objevil ve filmu Krejčí z Panamy - špionážní novele od Johna le Carrého, kterou režíroval John Boorman. Zde si zahrál Marka Pendela, syna Harryho a Louisy Pendelových, jež ztvárnili Geoffrey Rush a Jamie Lee Curtis, krom nich se ve filmu objevili Pierce Brosnan nebo Brendan Gleeson. A zatímco se natáčelo, ve Spojeném království se hledal chlapec, který by ztvárnil populární literární postavu Harryho Pottera. V té době Jamie Lee Curtis přišla se zajímavým nápadem:
"Jednoho dne jsem pozorovala Daniela, který postával u bazénu. Otočila jsem se na jeho matku a řekla: ,Mohl by být Harrym Potterem.' "
A měla pravdu. Daniel roli skutečně získal. Nebylo to ovšem tak jednoduché.
Režisér Chris Columbus viděl nahrávku filmu David Copperfield a ihned zaúkoloval vedoucího castingu, aby na konkurz na roli Harryho Pottera pozval i Dana. Nastal ovšem problém s Danovými rodiči. Ti totiž nechtěli, aby se jejich syn těchto konkurzů účastnil, ale aby se raději věnoval škole. Proto nabídku odmítli.
Přesto se na Dana usmálo štěstí. Jednoho večera se scénárista Steve Kloves a producent David Heyman objevili na divadelním představení ("Stones in His Pockets"), kde v tu dobu byl shodou okolností i Dan se svými rodiči. S Danovým otcem (Alan Radcliffe; matka Marcia Gresham) se David znal z obchodních vztahů, během přestávky se pak představil i Danovi.
Druhý den ráno zavolal David Heyman Danovým rodičům, aby jim jejich předchozí rozhodnutí rozmluvil. Zjistil, že už i rodiče uvažovali o tom, že by Dana na konkurz přeci jen pustili, ale jen když bude Dan ochráněn od mediální pozornosti, jak nejvíce to bude možné.
A pak jednou večer, když se zrovna koupal, zaslechl Dan tátu, jak s někým po telefonu mluví.
"Táta přišel za mnou a řekl mi, že jsem dostal roli Harryho Pottera. Brečel jsem, byl jsem tak šťastný. Probudil jsem se uprostřed noci, kolem půl druhé, a vzbudil jsem i tátu jen proto, abych si ověřil, že to všechno nebyl jen sen. Že opravdu budu hrát Harryho Pottera."
Dan pak na kamerových zkouškách oslnil nejen režiséra, ale i samotnou autorku fenoménu jménem Harry Potter J. K. Rowling, která prohlásila, že se cítí, jakoby našla svého ztraceného syna a že by ho hned adoptovala.
Konečné obsazení do rolí ústřední trojice (Harry Potter - Daniel Radcliffe, Hermiona Granger - Emma Watson, Ron Weasley - Rupert Grint) bylo pak zveřejněno v srpnu 2000.
Natáčení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců začalo v září 2000. V té době svět už znal čtyři díly ságy o kouzelníkovi s jizvou ve tvaru blesku na čele. Dan ale předtím nečetl žádnou z těchto knih, pokusil se o to v osmi letech, ale knihu odložil. Poté, co však získal roli, přečetl hned všechny dosud vyšlé díly.
První díl se promítal 16. listopadu 2001 a stal se po Titaniku druhým nejvýdělečnějším filmem vůbec. Světový zájem o film byl neslýchaný a nejinak tomu bylo i u hlavního hrdiny. Daniel alias Harry se objevoval na předních stranách časopisů Vanity Fair, The Face, Empire, Premiere a na titulních stranách dalších časopisů. A nezůstalo jen u tiskovin, plakáty byly polepené autobusy, metra i výškové budovy. Následovala televizní vystoupení a na Internetu se objevovaly stránky fanoušků věnované Harrymu Potterovi, které začaly odhalovat chlapce za jizvou. Zrodila se hvězda jménem Daniel Radcliffe!
Filmování Tajemné komnaty začalo pouhé tři dny po premiéře dílu prvního. Režie se opět ujal Chris Columbus a v hlavní roli jsme zase viděli Dana Radcliffea. A nikdo nešetřil chválou na jeho práci. Tým na speciální efekty byl unešený Danovým hereckým výkonem při scénách se skřítkem Dobbym, kdy vlastně Dan musel mluvit jen na míč na tyči a samotný Dobby byl přidán až později. Jak sám Chris Columbus říkal:
"Co dříve zabralo osm nebo devět záběrů, jsme teď zvládli ve dvou nebo ve třech. Obzvlášť u Dana. Stal se téměř malým akčním hrdinou. Je opravdu silný a tu sílu mám na něm rád, protože Harry Potter potřebuje rozvíjet sílu… Je neuvěřitelně soustředěný. Viděl jsem herce dvakrát starší, kteří by nepodali tak přesvědčivý výkon."
Světová premiéra druhého filmového dílu byla 15. listopadu 2002. Ještě tentýž měsíc si Dan, po propagačním kolotoči v USA a ve Spojeném království, zahrál v divadle ve West End ve hře The Play What I Wrote, kterou režíroval Kenneth Branagh, se kterým se Dan seznámil při natáčení Tajemné komnaty, neboť Kenneth Branagh byl obsazen do role profesora Zlatoslava Lockharta. Dan předtím nikdy na jevišti nestál (nepočítáme-li roli opice), takže měl nejprve strach, ale připustil, že by se v budoucnosti chtěl na jevišti objevovat častěji.
A pak v prosinci 2002 Dan spolu s producentem Davidem Heymanem podnikl speciální cestu na Dálný východ spojenou s propagací Tajemné komnaty. Na letišti v Tokyu ho vítaly stovky křičících fanynek, což poukazuje na slávu tohoto mladého herce.
Většinu příštího roku, tedy roku 2003, zabralo natáčení filmu Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Režie se tentokrát ujal Mexičan Alfonso Cuarón. Další změnou bylo obsazení profesora a zároveň ředitele Školy čar a kouzel v Bradavicích Albuse Brumbála, protože jeho předchozí představitel (Richard Harris) bohužel zemřel. Tuto roli pak získal Michael Gambon. Dalšími "přírůstky" do "harrypotterovské" rodiny byli Gary Oldman, který ztvárnil uprchlého vězně a údajného vraha Harryho rodičů (James a Lily Potterovi), David Thewlis (profesor Lupin) nebo Timothy Spall (Peter Petigrew) a další.
Alfonso hned na začátku zadal hlavním protagonistům napsat esej, ve které by psali o své postavě. Dan odevzdal asi čtyři stránky (Emma šestnáct a Rupert si ani nevzpomíná, že by nějakou práci vůbec odevzdával) a často se pak ke své eseji při natáčení vracel. Jen s ní ale nevyšel. Ve filmu bylo potřeba, aby Dan dokázal zahrát Harryho emoce. Především se to týkalo scén s mozkomory, kdy Harry v hlavě slyší křik své matky, když ji Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit zabíjel. S těmito scénami mu pomohl jeho otec:
"Můj táta vyrostl v Severním Irsku, právě když se tam děly hrozné věci. V jeho ulici, naproti jeho domu, byl zavražděn muž a můj táta, kterému tehdy bylo 8 let, slyšel, jak přitom jeho manželka křičela. Proto si se mnou táta sedl a dlouho jsme si o tom povídali. Vůbec mi hodně pomohl se scénami, kde se vyskytují mozkomorové."
Jeden z nejočekávanějších filmů roku 2004 vtrhává do světových kin 4. června 2004, do těch českých 10. června 2004.
Pak se jen čekalo, kdo další se ujme režie čtvrtého snímku, Harry Potter a Ohnivý pohár, protože Alfonso Cuarón další režírování odmítl. Nakonec toto místo poprvé získává Angličan - Mike Newell.
Film je z celé dosavadní série filmů nejtemnější, nejvtipnější a pro herce, především pro Dana, i mnohem fyzicky náročnější. Dan například musel ve scéně s drakem padat volným pádem (jistilo ho jen lano) z výšky okolo 15m. Další fyzicky náročnou scénou byl v rámci Turnaje tří kouzelníků celý druhý úkol, který se odehrává celý pod vodou. Dan se kvůli tomu musel naučit potápět a hlavně zadržet dech až na dvě minuty. Jako dárek k Vánocům pak dostal album fotek z potápění s celkovým časem, který strávil pod vodou - bylo to 41 hodin 38 minut!
Za jednu z nejkrásnějších částí filmu tvůrci považují Vánoční ples. Dan upozorňuje diváky na to, aby si všimli, že ve filmu nikdy nejsou vidět jeho nohy, že je natáčen vždy jen od pasu nahoru. Zatímco ostatní herci se věnovali hodinám tance, Dan totiž musel natáčet podvodní scény a na trénování tanečních kroků měl proto málo času. Dodává ale, že jeho rodiče jsou skvělými tanečníky, a že tedy muselo toto nadání jednu generaci přeskočit…
Ohnivý pohár do kin vstoupil 18. listopadu 2005, čeští fanoušci si museli počkat až do 1. prosince.

Před dalším natáčením o Harrym Potterovi (Harry Potter a Fénixův řád) si Dan "odskočil" do Austrálie, kde natáčí nízkorozpočtový film December Boys. Ztvární zde nejstaršího z dospívajících sirotků. Film by měl být dokončen někdy na přelomu jara a léta 2006.
A v únoru se vrhne na natáčení již pátého pokračování o brýlatém kouzelníkovi!
Co bys o Danovi ještě mohla vědět:
  • Rád záškodničí, jednou například na mobilu svého kolegy RobbiehoColtranea (Hagrid) nastavil místo angličtiny turečtinu, jindy zase vyděsil maskérku, když se na place objevil s falešnou krvavou náplastí na obličeji.
  • Nikdy neviděl svůj film Agent z Panamy.
  • Chodí do soukromé chlapecké školy.
  • Poslouchá Stereophonics, R.E.M., U2, Jane`s Addiction, Rage Anaist The machine, Darkness, Blur, Zwan, sex Pistols, Clash a Brendana Bensona
  • Jako svůj první černobílý film viděl dvanáct rozhněvaných mužů a dodneška je to jeden z jeho filmových favoritů.
  • Je třetím nejbohatším teenagerem v Británii.
  • Rád by se naučil hrát na bicí.
  • Miluje Simpsonovy.
  • Ve škole má nejraději angličtinu.
  • Jeho nejoblíbenějším filmem je Co žere Gilberta Grapea.

Bradavické koleje

30. srpna 2008 v 23:08 | Bonnie |  Bradavice
NEBELVÍR
Nebelvírský znak :
Zakladatel: Godrik Nebelvír
Ředitel: Minerva Mcgonagallová
Barva: Nachová a zlatá
Duch: Skoro bezhlavý Nick
Vchod: Buclatá dáma
Znak: Lev
Nebelvír si cení statečných a odvážných s rytířskou povahou a dobrým srdcem!!!
HAVRASPÁR:
Havraspárský znak:
Zakladatel: Rowena z Havraspáru
Ředitel: Kratiknot
Barva: Modrá a Stříbrná
Duch: Šedivá dáma
Vchod: Brnění
Znak: Orel
Havraspár je pro chytré a nadané kouzelníky, kteří mají i trochu důvtipu.....
MRZIMOR:
Mrzimorský znak:
Zakladatel: Helga z Mrzimoru
Ředitel: Prýtová
Barva: Žlutá a černá
Duch: Tlustý mnich
Vchod: umývárna v prvním poschodí (nevím jistě podle ADNIL je to prý tak)
Znak: Jezevec
Mrzimor je kolej pro čestné, slušné a pracovité kouzelníky.....
ZMIJOZEL
Zmijozelsý znak:
Zakladatel: Salazar Zmijozel
Ředitel: Severus Snape
Barva: Zelená a stříbrná
Duch: Krvavý baron
Vchod: Kamenná zeď
Znak: Had
Zmijozel si cení ctižádostivých kouzelníků, kteří se nezastaví před ničím, aby dosáhli vysněných cílů.......

Bradavická hymna

30. srpna 2008 v 22:55 | Bonnie |  Bradavice

Školní hymna

Bradavice, Brada Bradavice, Každý z nás chce vědět víc, než ví, Ať jste ještě hloupí jelimánci, Nebo nám uz vlasy šediví. Našim hlavám může jenom prospět, Když se tady něco naučí, Teď je v nich vzduch a spousta much, Prachu a starých pavučin. Učte nás všechno, co za to stojí A co leckdo z nás už zapomněl, Pomozte nám a kazdý sám Zvládne víc, než by vůbec měl.

School song:
Hogwarts, Hogwarts, Hoggy Warty Hogwarts,
Teach us something, please,
Whether we be old and bald
Or young with scabby knees,
Our heads could do with filling
With some interesting stuff,
For now they're bare and full of air,
Dead flies and bits of fluff,
So teach us things worth knowing,
Bring back what we've forgot,
Just do your best, we'll do the rest,
And learn until our brains all rot.

Harry Potter a místa

30. srpna 2008 v 22:52 | Bonnie |  Bradavice
Jezero Loch Lomond
Glenfinnanský viadukt
Glenfinnanské nádraží
Alnwick castle

Hadrová panenka Lenka

30. srpna 2008 v 22:39 | Bonnie |  Luna Lovegood
Takhle vypada hadrová panenka Lenka.

Hlášky tak různě....

30. srpna 2008 v 21:47 | Bonnie |  Hlášky
"Ty si na sebe nevezmu," řekl starý Archie pobouřeně. "Mám rád, když mi kolem franty pěkně fouká."


"A tohle je Nymfadora -" "Neříkej mi Nymfadora, Remusi," ohradila se mladá čarodějka, "jen Tonksová." "Nymfadora Tonksová, která raději používá pouze příjmení," dokončil Lupin. "Stejně jako bys to udělal ty, kdyby tě tvoje praštěná matka pojmenovala Nymfadora," zahučela Tonksová.


"A ta absolutní kráva Pansy Parkinsonová,' dodala jízlivě Hermiona, "jak se může prefektkou stát někdo, kdo je hloupější než troll s otřesem mozku..."


Ernie byl někdy trochu patetický, ale Harry měl radost, že mu vyjádřil podporu někdo, komu se v uších nehoupají ředkvičky.


"Myslím, že jsi špatně slyšel, když profesorka Sinistrová říkala, že Európa je pokrytá ledem - ne medem - Harry?"


"Dráp má kolem šestnácti stop, baví ho vytrhávat ze země dvacet stop vysoké borovice a zná mě," odfrkla si, "jako Hermy."


,,Jestli to někomu řekneš, tak, tak, tak tě……" vyhrožoval Ron.
,,Ukoktáš mě k smrti, viď?" zasmál se Harry.


Já si jdu lehnout. Než vás napadne další ztřeštěný nápad, jak se nechat zabít, nebo hůř vyloučit! oznámila Hermiona. Měla by si ujasnit, co je důležitější!!! pohoršil se Ron

Hlášky Ruperta Grinta z natáčení HP

30. srpna 2008 v 21:44 | Bonnie |  Hlášky
"Chtěl bych být neviditelný, utekl bych tak z vězení."
"Je špatné nemít domácího skřítka, kterého byste přiměli, aby za vás uklidil."
"Vždycky jsem se chtěl naučit jezdit na jednokolce, protože to vypadá dobře v televizi. Jel jsem na ní šestkrát aniž bych spadnul."
"Být slavný je hrozné. Je lepší být normální."
"Na place mi říkají mrkev."
"Chtěl bych hrát Malfoye. Je pořád tak sprostý a byla by to zábava. Bylo by to cool mít diváky, kteří mě nesnáší."
"Doufám že se Ron nedožije toho, aby chodil s Hermionou."
"Zabijte mě dřív něž políbím Hermionu!"
"Přátelé ve škole mi od té doby, co jsem se stal hvězdou v HP, přestali říkat zrzek."
"Chci, aby se nakonec Ron postavil Malfoyovi a potrestal ho."
"Nejvíc se bojím tmy a pavouků! Jen před nimi utíkám nemám odvahu rozmačkat je."
"Kdybych uměl čarovat, udělal bych z Robbieho Coltranea čokoládovou žabku."
"Hmm…většinou chtějí fanynky jen autogram. Mimochodem ten můj je hrozně divný. Já mám podpis a cosi divného."
"Měl jsem obrovské slimáky schované v puse se slizem a vyplivoval jsem je ven. Chutnali velmi dobře! Myslím, že byli z plastu nebo z čehosi, teda doufám, že byly plastový…?!"
"Jednou jsem hrál ve školním divadle rybu v Noemově Arše. Byla to sakra ryba."
"Špatné koště nemůže nikdy létat. Ne, dokud jsi nezmeškal autobus, nemůžeš se dostat z pokoje nebo dokud nemůžeš letět do školy na Nimbusu 2000."

Nej hlášky z HP5

30. srpna 2008 v 21:32 | Bonnie |  Hlášky

Harry Potter a Fénixův řád - Milý rozhovor mezi Harrym a prof. Umbridgeovou


Prof. Umbridgeová:Mým úkolem je používat při výuce metod schválených ministerstvem a k těm rozhodně nepatří vést studentyk tomu, aby se vyjadřovali k záležitostem, o nichž prakticky nic nevědí. Vaši předchozí učitelé tohoto předmětu vám možná poskytovali větší volnost, ale vzhledem k tomu, že ani jeden z nich - snad jen s výjimkou profesora Quirrella, který alespoň očividně omezil na výuku problematicky přiměřenou vašmu věku - by při ministerské inspekci neobstál.

Harry:No jasně. Rozkřikl se Harry.Quirrell byl vynikající učitel, až na tu nepodstatnou drobnost, že mu ze zadu z hlavy trčel lord Voldemort!!!

Prof. Umbridgeová:Řekla bych, že si zasloužíte další týden školního trestu, pane Pottere.

Harry Potter a Fénixův řád - Harry píše velmi roztomilý dopis Siriusovi

Harry:Milý Čmuchale,
Doufám, že jsi v pořádku.První týden tady ve škole byl příšerný, jsem vážně rád, že už je víkend.
Máme novou učitelku OBRANY PROTI ČERNÉ MAGII. Je skoro tak milá , jako tvoje DRAHÁ MAMINKA. ..................